VNF izsludina Labo darbu programmas konkursu

 Valmieras novada fonds (VNF) izsludina šīgada pirmo projektu konkursu, un tas ir Labo darbu programmas 2008. gada konkurss. Tajā par vismaz 4000 latiem fonds atbalstīs idejas, kas veicina Valmieras rajona iedzīvotāju atbildību un iesaista viņus rūpēs par dzīves kvalitāti un vidi, kurā dzīvojam.
 
Šoreiz ir noteiktas vairākas prioritātes, par kurām rajona iedzīvotājus un nevalstiskās organizācijas aicinām īpaši padomāt. Viena no tām – izglītošanās pasākumi, mūsdienīgu prasmju un zināšanu došana vienaudžiem, kaimiņiem un ikvienam, kam tas būtu nepieciešams. Par tikpat svarīgu uzskatām iedzīvotāju līdzdalības un aktivitātes veicināšanu, iesaistot viņus lēmumu pieņemšanā vai dažādos pasākumos.
 
Interesanti, ka vismaz viens projekts tiks atbalstīts tieši Zilākalna pagastā. Šāda iespēja ir, pateicoties ziedotājam SIA “PBLC” un viņu personīgajai saiknei ar Zilokalnu.
 
Fonds mudina valmieriešus būt radošiem un iesniegt oriģinālas un interesantas idejas. Iesniegtos projektus izvērtēs divās daļās – konkursa komisija piecu cilvēku sastāvā un VNF Ziedotāju padome. Tajā ir ziedotāji, kuri Labo darbu programmā ieguldījuši 100 latu un vairāk. Ziedotāju padomē pašlaik ir Valmieras Zonta klubs, SIA “KK Arhitekts”, SIA “PBLC”, SIA “Respekts”, SIA “Papīra Birojs” un Lauma Tjuniņa.
 
Konkursa budžetu (Ls 4000) veido šo un citu personu ziedojumi Labo darbu programmā, Valmieras rajona padomes dotācija un Nīderlandes fonda “KNHM” piešķīrums.
 
Labo darbu programmas 2008. gada konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 10. aprīlis. Vienam projektam no fonda var saņemt 40 līdz 700 latu, un īstenot tos varēs no maija līdz oktobrim.
 
Sīkāka informācija par projektu iesniegšanu, vērtēšanas kritērijiem un citiem jautājumiem atrodama sadaļā “Paveiktais. Savukārt 1. aprīlī pulksten 15:00 fonda vadītājs par konkursu stāstīs seminārā.
 
 
Pērn VNF organizēja trīs projektu konkursus un tajos atbalstīja 16 iedzīvotāju iniciatīvas Valmieras rajonā par aptuveni 6000 latiem. Bet pavisam drīz VNF plāno izsludināt jau nākamos divus konkursus – jauniešu iniciatīvām un vides sakārtošanas projektiem.
 
Fonda darbību atbalsta EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts veidotais NVO fonds, ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds.