VNF ziedotāju atbalstītie projekti turpmāk būs apdrošināti

VNF ziedotāju atbalstītie projekti turpmāk būs apdrošināti

Valmieras novada fonds Ražas dienā, 25. februārī, atskatoties uz paveikto 2014. gadā un godinot projektu īstenotājus, nāca klajā arī ar jaunumiem. Turpmāk ziedotāju finansētajos konkursos “Sev, tev, novadam” atbalstītās ieceres tiks apdrošinātas to ilgākam mūžam.

 

Pateicoties fonda uzticamā Ziedotāju kluba dalībnieka Laura Kļaviņa ierosinājumam, apdrošināšanas brokeru kompānija “IIZI Brokers” ziedojusi fondam nebijušu iespēju – apdrošināšanas polisi VNF programmas “Sev, tev, novadam” atbalstītajiem projektiem pret iespējamiem nelaimes gadījumiem. Tas attieksies uz tiem projektiem, kuros būs iegādāta vai radīta paliekoša materiālā vērtība. Praktiski tas nozīmē, ka, piemēram, pēc dabas stihiju vai huligānu nodarītiem kaitējumiem fonda ziedotāju atbalstītie objekti nevis ies bojā, bet tiks atjaunoti par apdrošinātāja līdzekļiem.

 

Pērnā gada laikā projektu programmā “Sev, tev, novadam” atbalstītas 20 iedzīvotāju idejas. No tām deviņas īstenosies šogad, bet jau pabeigtas 11 ieceres – Rūjienā atjaunots volejbola laukums, Mazsalacā nostiprināta taciņa gar Salacas upi, Dikļos notikušas izglītojošas nodarbības vecākiem par bērnu emocionālo audzināšanu, Kauguru skolā iekārtota Pasaku istaba, kur skolēniem uzkavēties brīvajos brīžos, un citi labie darbi.

 

Jau pavisam drīz tiks izsludināts nākamais “Sev, tev, novadam” projektu konkurss, kurā Valmieras un apkārtējo novadu iedzīvotāji varēs saņemt atbalstu savām iecerēm. Līdzīgi arī fonda paspārnē esošā Jauniešu ideju laboratorija (JIL) gatavojas izsludināt ideju konkursu jauniešiem.

 

Projektu programmas “Sev, tev, novadam” krājkasīti nodrošina Ziedotāju kluba dalībnieki, ziedojot 20 €, 70 € vai 200 € gada laikā. Šobrīd klubā ir 34 labvēļi un pievienoties aicināts ikviens, kuram ir svarīga Valmieras un apkārtējo novadu attīstība.

 

Valmieras novada fonds šovasar atzīmēs 10 gadus, kopš mūspusē aizsāka stiprināt kopienu filantropijas tradīcijas, rosinot iedzīvotājus un uzņēmumus ziedot citu iedzīvotāju iniciētiem un vietējai sabiedrībai aktuāliem projektiem. Līdz šim fonds atbalstījis 170 iedzīvotāju iniciatīvas par 110 tūkstošiem eiro Valmierā un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novados.