Zaļā gaisma 5 jauniešu projektiem par sadarbības veicināšanu

Zaļā gaisma 5 jauniešu projektiem par sadarbības veicināšanu
Maijā noslēdzās VNF Jauniešu ideju laboratorijas rīkotais projektu konkurss “Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2019”, kura tēma šogad bija “Es un sabiedrība”. Jauniešiem projekta idejām kopā bija pieejami 3000€, kurus laboratorijas aktīvisti gada laikā bija piesaistījuši dažādās finanšu piesaistes aktivitātēs. Konkursā tika pieteikti septiņi projekti, no kuriem atbalstu gūs piecas idejas, kuru kopējā vērtība ir 2244,30 eiro.
 
"Dažādie un vienādie" - Gaujas krasta vidusskolas ideja rīkot vasaras dienas nometni vājdzirdīgajiem, krievu valodā runājošajiem, vakarskolas un citiem jauniešiem, tādā veidā veicinot sadarbību starp dažādām sabiedrības grupām kopīgu aktivitāšu veikšanai.
 
"Ezera atspulgs" - Burtnieku novada jauniešu ideja ar mērķi izveidot hip-hop nometni, kurā piedalītos vietējie, vājdzirdīgie, kā arī citi pusaudži, vienojoties dejas ritmā un galā sniedzot koncertu, kuru varēs apmeklēt ikviens interesents.
 
"Kendama vieno" -ar vienu no izplatītākajām mūsdienu aktivitātēm ir gatavi iepazīstināt Kauguru jaunieši kopā ar kendamas aizsācēju Latvijā - Ingusu Rutuli. Viņiem svarīgi, lai šo aktivitāti saprot un pieņem arī vecākās paaudzes cilvēki, kas bieži vien pret to izsakās skeptiski.
 
"Uzziedi ViA!" - Vidzemes augstskolas studentu ideja ir rīkot balli kopā ar ERASMUS+ praktikantiem, kuri piedalītos gan pasākuma rīkošanā, gan ballē, iepazīstinot ar savas valsts kultūru. Šādā veidā studenti no ārvalstīm varētu labāk iepazīties ar Latviju un otrādāk. Pasākumu varēs apmeklēt ikviens interesents.
 
"VPĞ Norvēģu klases remonts" - izveidojot telpu Skandināvu stilā, skolēni labāk varēs iepazīt tās kultūru, iegūt vēlamās zināšanas. Klases sienu krāsošanā piedalīsies paši skolēni un absolventi. Starpcitu, šī ir vienīgā Norvēģu klase Vidzemē!
 
Par projektu veiksmīgu realizāciju!