Ziedotāji atbalsta astoņas iedzīvotāju idejas Valmieras apkaimē

Ziedotāji atbalsta astoņas iedzīvotāju idejas Valmieras apkaimē

Šodien, 4. februārī, ar ziedotāju klātbūtni parakstīti līgumi, lai uzsāktu atbalstīto ideju īstenošanu programmā “Sev, tev, novadam”. Ar Valmieras novada fonda Ziedotāju kluba atbalstu apkaimes ļaudis 8 projektos par 4500 eiro labiekārtos Valmieras Kazu krāču un Viesturskolas teritoriju, organizēs izglītojošas aktivitātes bērniem, rīkos koncertlekcijas par godu Latvijas neatkarībai un īstenos citus labus darbus.

 

Kopumā konkursā “Sev, tev, novadam” tika iesniegti 18 pieteikumi, tostarp viena iecere, kas dzima 3. Valmieras iedzīvotāju forumā novembrī. Toreiz valmierieši norādīja, ka pilsētā trūkst āra trenažieru aktīvai atpūtai. Cerams, ka labs aizsākums būs fonda atbalstītā iecere par vingrošanas pilsētiņas izveidi pie Gaujas Kazu krācēm, kur par to rūpēsies airēšanas klubs “Straume”. Tāpat atbalstu guva vecāku iecere uzbūvēt pārvietojamu brīvdabas estrādi pie Valmieras Viestura vidusskolas un dabas draugu iniciatīva iekārtot ugunskura vietu Dabas izglītības centrā “Vecupītes” Kocēnu novadā. Zaļā gaisma dota arī idejai radīt neparastus puķu podus Rencēnos, kam stādus audzēs bērnudārza audzēkņi. Nākamajā pusgadā radošā veidā Valmieras un apkārtējo novadu skolēni radīs grāmatiņu par bērnu drošību sadzīviskos apstākļos un uz ceļa. Raisot bērnu vēlmi izzināt, taps leļļu teātra izrāde, kura tiks demonstrēta pašiem mazākajiem apkaimes bērnudārzos, bet Naukšēnos vecāku klubiņš šūdinās teātra kostīmus skolas izrādēm. Valmieras politiski represēto biedrības koris “Baltie bērzi” rīkos koncertlekcijas skolēniem, lai atgādinātu par Latvijas neatkarības atjaunošanas nozīmi.

 

Projektu vērtēšanā iesaistījās Ziedotāju kluba dalībnieki, kuri pirms tam ar ziedojumiem piepildīja konkursa krājkasīti, gada laikā ziedojot 20 €, 70 € vai 200 eiro. Daļa kluba dalībnieku ar projektiem iepazinās un balsoja elektroniski, bet daži arī izmantoja iespēju vērtēt projektus klātienē kopā ar konkursa komisiju. Pērnā gada otrajā projektu konkursa “Sev, tev, novadam” kasē bija 5000 eiro. No tiem 4500 eiro tiks izlietoti šajā konkursā, bet atlikums un turpmākie ziedojumi būs pieejami nākamajos konkursos.

 

Konkurss programmā “Sev, tev, novadam” tika izsludināts novembrī. Īpaši tika gaidītas tās idejas, kas radušās 3. Valmieras iedzīvotāju forumā. Jau pavisam drīz ir gaidāms nākamais “Sev, tev, novadam” konkurss. Fonda pamatdarbība ir ziedojumu piesaiste, lai atbalstītu vietējo iedzīvotāju iniciatīvas. 10 gadu laikā ar fonda un ziedotāju atbalstu īstenoti 195 projekti par 145 tūkstošiem eiro Vidzemē, galvenokārt Valmierā un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novados.