VNF grantu konkursos līdzfinansētās idejas, kuras pašu spēkiem realizējuši Valmieras un apkārtējo novadu iedzīvotāji.

Ideju konkurss "Jaunieši dod iespēju jauniešiem" 2015

Ideju konkurss

Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2015 ir fonda jauniešu piektais ideju konkurss jauniešiem Valmierā un tās apkārtējos novados. Iesniegtās idejas tiks atbalstītas ar 1000 eiro, ko fonda jaunieši piesaistījuši, aicinot iegādāties pašu veidotus atstarotājus un kalendārus, pieskatot bērnus Basketobola kluba Valmiera mājas spēlēs, organizējot aktivitātes jauniešu grupām un uzrunājot uzņēmējus atbalstīt jauniešu iniciatīvas.

Saņemti 19 ideju pieteikumi.

Atbalstīti 7 projekti.

 

Atbalstītie projekti

 

Ātrums

Mazsalacā Fredis Tomass Ķīberis kopā ar pieaugušajiem izveidojis trases automodeli Mazsalacas jauniešiem, ar kuru automodelisma pulciņa dalībnieki tagad trenējas vairākas reizes nedēļā! Nu ikvienam ir iespēja trenēties, jo modeļa izgatavošana nav lēta un ne visi vecāki tos var atļauties saviem bērniem. Projektam piešķirti 150,00 EUR.

 

Atpūtas stūrītis un makulatūras vākšanas punkts skolā 

Tagad Rencēnu pamatskolas skolēni atpūšas starpbrīžos jaunajā atpūtas stūrītī, ko izveidojusi skolas pašpārvalde kopā ar skolas darbiniekiem un biedrību VirziensA. Atpūtas stūrītī iestrādāts arī makulatūras vākšanas punkts. Projektam piešķirti 129,00 EUR.

Vairāk informācijas šeit.

 

Bērni dabā

Mazsalacas novada svētkos Ella Sudāre ar saviem palīgiem rīkoja radošās darbnīcas, kurās tapušie krāsainie smilšu zīmējumi un citi krāsu darbi bija apskatāmi Mazsalacas vidusskolā un bērnudārzā. Projektam piešķirti 106,48 EUR.

Vairāk informācijas šeit.

 

 

Izturības skrējiens Rencēnos

Izturības skrējienā  piedalījās vairāk kā 50 dalībnieki no Alūksnes, Burtniekiem, Rencēniem, Rīgas, Rūjienas, Valmieras un Umurgas. Dalībnieki sacentās, veicot visdažādākos pārbaudījumus – līda cauri dubļu bedrēm, kanalizācijas akām, kāpelēja pa virvēm kokos, pārvarēja baļķu krāvumus, siena gubas un cīnījās ar vēl citiem šķēršļiem 2 km garumā. Projektu īstenoja biedrība VirziensA. Projektam piešķirti 164,52 EUR.

Vairāk informācijas šeit.

Vairāk fotogrāfiju šeit.

 

Mājiņa derīgiem kukaiņiem

Ziemeļlatvijas Lauvēnu kluba jaunieši paši izgatavojuši 14 mini kukaiņu mājiņas, lai Valmieras bērnudārzos paši mazākie skolotāju vadībā varētu iepazīties un uzzināt par Latvijā dzīvojošajiem kukainīšiem, apskatot tos un uzzinot par to dzīvošanas paradumiem. Projektam piešķirti 194,00 EUR.

Vairāk informācijas šeit.

 

Brīvdabas kino vakari Rencēnos

Vasarā brīvdienu vakari Rencēnu pagastā pagājuši brīvdabas kino noskaņās – aktīvā jauniešu biedrība VirziensA noorganizējusi trīs kino vakarus. Pulcējot pagastu ģimenes un draugu pulkus un cienājot tos ar kraukšķīgu popkornu, tika skatītas ģimenes filmas Mazie laupītāji, Krūdi un Mammu, es Tevi mīlu. Projektam piešķirti 100,00 EUR.

Vairāk informācijas šeit.

 

Otrā elpa

Kopā ar Naukšēnu novada vidusskolas darbiniekiem un pašvaldību Kristīne Lūse un citi jaunieši īstenoja ieceri par autobusa pieturas Naukšēni vizuālā izskata uzlabošanu. Pieaugušie veikuši remontdarbus, bet skolas pašpārvalde piešķīruši pieturai otro elpu, apgleznojot sienas un apkārt sastādot ziedus. Projektam piešķirti 177,00 EUR.

Vairāk informācijas šeit.