VNF grantu konkursos līdzfinansētās idejas, kuras pašu spēkiem realizējuši Valmieras un apkārtējo novadu iedzīvotāji.

Otrais projektu konkurss "Sev, tev, novadam" 2014

Otrais projektu konkurss
2014. gada nogalē Valmieras novada fonds deva zaļo gaismu deviņām iniciatīvām Valmieras apkaimē: atbalstīta mazuļu skoliņa un kultūras pasākumi lauku teritorijās, notikusi radoša kampaņa par drošību uz ceļa gada tumšajā laikā un atbalstīta prasmuju apgūšana jauniešiem un pieaugušajiem.
 
Uzsaukumā uzsvars tika likts uz iedzīvotāju savstarpēju sadarbību, pašpalīdzību un iespēju radīšanu paaudžu sadarbībai. Konkursā tika piešķirti vairāk nekā 4200 eiro 9 projektiem Burtniekos, Beverīnā, Kocēnos, Rūjienā, Mazsalacā un Naukšēnos. Finansējums projektiem galvenokārt nāk no Ziedotāju kluba dalībnieku ziedojumiem, arī no VNF rīkotā Labdarības Bumbu rallija un citiem avotiem.
 
Konkursā pieejamais finansējums: 4252 EUR
Konkursa mērķis: vairot Valmieras apkaimes iedzīvotāju sadarbību, līdzatbildību un savstarpējo pašpalīdzību savā kopienā, kā arī atjaunot un/vai no jauna radīt lietas, kas spēj uzlabot dzīves līmeni un sakārtot dzīves vidi pēc iespējas plašākam cilvēku lokam.
Saņemti: 17 projekti.
Atbalstīti: 9 projekti
Projektu īstenošanas laiks:  no 01.05.2015. līdz 30.08.2015.
 
Atbalstītie projekti:

 

Nosaukums:

Skola – mūsu radošās mājas

Īstenotājs:

Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienība vakara (maiņu) vidusskola

Apraksts:

Valmieras 2. vidusskolas korekcijas klašu audzēkņiem notika radošās darbnīcas, lai attīstītu jauniešu praktiskās iemaņas un bagātinātu lietderīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Turklāt pavasarī skolēni piedalījās Rātsupītes apkārtnes labiekārtošanā un sakopšanā.

Piešķirtais finansējums:  280 EUR

 

Nosaukums:

Jauns! Drosmīgs! Muzikāls!

Īstenotājs:

Lāsma Kokenberga

Apraksts:

Muzikālā Lāsma jau otro reizi organizēja jauno mūziķu konkursu, kurā aicināja Valmieras un apkārtējo novadu jauniešus kāpt un pierādīt sevi uz skatuves. Par pasākumu "Jauns, drosmīgs, muzikāls" lasi Šeit.

Piešķirtais finansējums:  300 EUR

 

Nosaukums:    

Rokdarbu pulciņš Bērzaines un tuvākās apkārtnes bērniem, jauniešiem un citiem interesentiem

Īstenotājs:

Inese Līce

Apraksts:

Gada garumā divas reizes nedēļā Kocēnu novada Bērzaines jaunākas meitenes, gan dāmas cienījamos gados kopā apguva rokdarbu dažādas tehnikas. Jaunākajām meitenēm tā bija iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku, bet vecākas kundzes apguva jaunus hobijus un novērtēja iknedēļas satikšanos.

Piešķirtais finansējums:  700 EUR

 

Nosaukums:

Informatīvo stendu “Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri” izgatavošana un uzstādīšana Trikātas kapos

Īstenotājs:

Biedrība “Šodien, Rīt”

Apraksts:

Lai nodotu zināšanas tālāk par novada vēsturi, iedzīvotājiem un tūristiem tika uzstādīts informatīvs stends pie Trikātas kapiem par Kara ordeņu kavalieru atdusas vietām. Papildus notika sakopšanas talkas un atceres pasākumi.

Piešķirtais finansējums:  363 EUR

 

Nosaukums:

Iespēja Rencēnu jauniešiem

Īstenotājs:

Neformāla grupa “Virzība”

Apraksts:

Rencēnu jaunieši nodibināja biedrību un iekārtoja mājīgas satikšanās telpas kultūras namā. Gada laikā notika dažādi pasākumi, tai skaitā kino vakari, iesaistot visu vecumu iedzīvotājus.

Piešķirtais finansējums:  300 EUR

 

Nosaukums:

Ripulītis Naukšēnos

Īstenotājs:

Neformālā grupa “Jaunās vecmāmiņas”

Apraksts:

Aktīvās vecmāmiņas kopā ar jaunajām māmiņām rīkoja nodarbības mazuļu attīstībai, kurās apgūva ritmiku un rotaļlietu izgatavošanu no dabas veltēm.

Piešķirtais finansējums:  339 EUR

 

Nosaukums:

Dzīvības veste

Īstenotājs:

Zane Bulmeistare

Apraksts:

SIA “VTU Valmiera” darbinieki viesojās Valmieras un apkaimes sākumskolās, lai ar skolēniem pārrunātu ceļu satiksmes noteikumus. Kopīgā nodarbībā bērni apgleznoja vestes, radot tām īpaša dizainu. vienu vesti bērni paturēja sev, bet otru dāvāja autobusa šoferiem, kuri tās tālāk uzdāvināja “neredzamajiem gājējiem”. Uzzini par VDT aktieru iesaistīšanos akcijā ŠEIT.
Piešķirtais finansējums:  200 EUR

 

Nosaukums:

Turpinām labiekārtot Ķoņu kalnu

Īstenotājs:

Biedrība “Ķoņu kalna dzīves skola”

Apraksts:

Projekta laikā, blakus estrādei un deju laukumam, brīvprātīgie izbūvēja nojumi, kur turpmāk pasākumu laikā varēs novietot nepieciešamās lietas un aparatūru.

Piešķirtais finansējums:  970 EUR

 

Nosaukums:

Kultūra apvieno ļaudis

Īstenotājs:

Biedrība “Pieneņu pūka”

Apraksts:

Vilpulkā ar vietējo ļaužu  darba rokām tapa neliela nojume, kas nu ļauj iedzīvotājiem rīkot pasākumus brīvā dabā, nebaidoties par aparatūras drošību sliktos laika apstākļos.

Piešķirtais finansējums:  800 EUR