VNF grantu konkursos līdzfinansētās idejas, kuras pašu spēkiem realizējuši Valmieras un apkārtējo novadu iedzīvotāji.

Otrais projektu konkurss "Sev, tev, novadam" 2016

Otrais projektu konkurss
2016. gada nogalē fonds ar Ziedotāju kluba atbalstu deva zaļo gaisma septiņām nozīmīgām iedzīvotāju iniciatīvām projektu konkursā “Sev, tev, novadam”. Tika izdots komikss par Jāni Daliņu, Abula krastā tiks atjaunota valmieriešu iecienītā Mīlestības taka, Burtnieku muižas parkā – rožu dobe, bet Mazsalacā ļaudis atjaunoja novecojošu rotaļu laukumu.
 
Uzsaukumā uzsvars tika likts uz iedzīvotāju savstarpēju sadarbību, pašpalīdzību un iespēju radīšanu paaudžu sadarbībai. Konkursā tika piešķirti vairāk nekā 4638 eiro septiņiem projektiem Burtniekos, Beverīnā, Rūjienā un Mazsalacā. Finansējums projektiem galvenokārt nāk no Ziedotāju kluba dalībnieku ziedojumiem, arī no VNF rīkotā Labdarības Bumbu rallija un citiem avotiem.
 
Konkursa mērķis: vairot Valmieras apkaimes iedzīvotāju sadarbību, līdzatbildību un savstarpējo pašpalīdzību savā kopienā, kā arī atjaunot un/vai no jauna radīt lietas, kas spēj uzlabot dzīves līmeni un sakārtot dzīves vidi pēc iespējas plašākam cilvēku lokam.
Saņemti: 24 projekti.
Atbalstīti: 7 projekti
Projektu īstenošanas laiks:  no 01.05.2017. līdz 30.06.2017.
 
Atbalstītie projekti:

 

Nosaukums:

Stipra ģimene - mūsu nākotne

Īstenotājs:

Neformālā grupa “Bērnu nākotnei”

Apraksts:

Baltā galdauta svētki rotaļlaukumā. Dibinot jauna svētku tradīciju Burtnieku pagastā - laukumā uzstādīja galdu, kur spēlēt dažādas galda spēles, zīmēt un rotaļāties. Sagatavošanās laikā vecāki un bērni izgatavoja un sarūpēja galda spēles un rīkojot talku sakārtoja apkārtējo teritoriju .

Piešķirtais finansējums:  350 EUR

 

Nosaukums:

Koka atrakcijas bērniem daudzdzīvokļu namu pagalmā

Īstenotājs:

Biedrība “Vārpas”

Apraksts:

Mazsalacas daudzīvokļu pagalmā jau labu laiku stāvēja fiziski novecojuši rotaļu laikuma elementi, tādēļ māju ļaudis nolēma nojaut vecās iekārtas un uzstādīt koka laukumu, kur māju un tuvākās apkārtnes bērniem spēlēties. Rotaļu laukumu nodrošināja fonda un vietējo ļaužu savāktie ziedojumi.

Piešķirtais finansējums:  370 EUR

 

Nosaukums:    

Nelaid vecumu plecos!

Īstenotājs:

Pensionāru biedrība “Sapratne”

Apraksts:

Lai ar veselīgu dzīvesveidu Rencēnu pagasta iedzīvotāji varētu nodarboties arī pa ziemu un telpās, ir nepieciešams vingrošanas inventārs. Tāpēc šī projekta ietvaros tika iegādāts sporta – fitnesa bumbas. Tās tika sakomplektētas tā, lai nodarbības varētu organizēt mazās grupiņās pēc apļa principa, kopumā piedaloties teju 40 cilvēkiem.

Piešķirtais finansējums:  218 EUR

 

Nosaukums:

Vēsturiskā komiksa par Jāni Daliņu izdošana

Īstenotājs:

Biedrība “Kur Gauja apmet loku”

Apraksts:

sestās klases skolniece Unda Barisa guva atzinību starptautiskā konkursā “Vēsture ap mums” un jau janvārī ar fonda atbalstu izdeva savu pirmo grāmatu—komiksu par izcilo sportistu Jāni Daliņu, dokumentējot sportiska spilgtākos dzīves notikumus līdz pat godalgai Olimpiskajās spēlēs. Komikss izdots 800 eksemplāros un uzdāvināts Latvijas skolām un bibliotēkām.

Piešķirtais finansējums:  500 EUR

 

Nosaukums:

Mīlestība cauri laiku laikiem

Īstenotājs:

Biedrība “Māmiņu klubs Bille”

Apraksts:

Šeit pat pie Valmieras, kur Abuls ietek Gaujā, atrodas Mīlestības taka, to gadu gaitā iecienījuši valmierieši un tūristi. Laika zobs nav žēlojis nedz soliņus, nedz norādes, tādēļ māmiņu klubs “Bille” aicināja uz lielo talku ģimenes draugus, kaimiņus, paziņas un citus interesentus, atjaunojot takas infrastuktūru un teikas par mīlestību. Katra teika pārdomāta un  iztulkota arī angliski – ne velti, jo taka iekļauta Enter Gauja un Valmieras Tūrisma informācijas centra ceļvežos.

Piešķirtais finansējums:  1400 EUR

 

Nosaukums:

Rožu svētki Burtnieku muižas parkā

Īstenotājs:

Biedrība “Burtnieku kultūrvide”

Apraksts:

Burtnieku apmeklētājus šarmē ne vien  ezera tuvums, bet arī senais Muižas parks, kur šopavasar notika liela rosība. Vietējie ļaudis pie galvenajiem parka vārtiem apņēmās atjaunot vēsturisko rožu dobi, sastādot tajā 70 stādus.  Kā atzīst idejas autore Marika—zemes iekopšana bija smagākais darbs, kur bez kungu un vietējo zemnieku palīdzības nebūtu iespējams iztikt. Īpaši atsaucīgi bija seniori, bērnudārza audzēkņi un 9. klases absolventi. Varenā dobe tika atklāta ar Kārļa Kazāka brīvdabas koncertu parkā.

Piešķirtais finansējums:  600 EUR

 

Nosaukums:

Bērni “Vārpiņā” sporto ar prieku

Īstenotājs:

Rūjienas bērnudārza “Vārpiņa”

Apraksts:

Projektā izdevās nodrošināt ilgtermiņā Rūjienas pilsētas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Vārpiņa” bērnus ar kvalitatīviem kombinezoniem, kuri kalpos iestādes bērniem daudzus gadus. Iestādi apmeklē 240 bērni, no tiem 91 bērnam nav piemērots apģērbs āra aktivitātēm. Istādē ir daudzveidīgs sporta inventārs, bet ģimenēm, kurām ir  finansiālas grūtības iegādāties sportošanai piemērotu apģērbu nu tiek nodrošināts ziemas apģērbs bērnudārzā.
Piešķirtais finansējums:  1200 EUR