Darbi, kuru rezultātā vairota iedzīvotāju izpratne par labdarību vai nevalstiskajām organizācijām, tapis kāds informatīvs materiāls vai vienkārši labas idejas Valmieras apkaimes attīstībai. Šeit arī atskaites par Labdarības Ziemassvētku apsveikuma kartītēm, Elīzas Purmales piemiņas fonds un citi īpašie projekti.

Piektā Elīzas vijole atbalsta jaunos talantus

Piektā Elīzas vijole atbalsta jaunos talantus

Jau piekto gadu Valmieras novada fonds atbalsta jaunos un centīgos vijoļspēles audzēkņus, dāvinot mūzikas instrumentu, talanta izkopšanai. Šogad īpaši jaunais mācību gads sākās centīgajai Valmieras Mūzikas skolas audzēknei Amandai Dārtai Kaksei, saņemot vijoli no Elīzas Purmales piemiņas fonda. Turpmāk talantīgā un enerģiskā 5. klases skolniece varēs pilnveidot vijoļspēles prasmes jau uz sava un pavisam jauna instrumenta.

 

Vijole Dārtas lietošanā būs, kamēr vien viņa mācīsies Valmieras Mūzikas skolā. Pēc tam ģimene ar Valmieras novada fonda un skolas pārstāvjiem vienosies par tālākajām gaitām – vijole vai nu nonāks Mūzikas skolas īpašumā, vai arī Dārta to varēs paturēt, ja izvēlēsies turpināt vijoļspēli vidusskolā, koledžā vai aktīvas gaitas orķestrī.

 

Sadarbībā ar Valmieras mūzikas skolu gandrīz ik gadu kāds centrīgs mūzikas skolas audzēknis saņem savā lietošanā jaunu vijoli. Iepriekšējos gadus  vijoli saņēma Kitija Zēmele, Dina Linda Mīlberga, Marta Elizabete Smilga, Anete Akmene.

 

Jāatgādina, ka Elīzas Purmales piemiņas fondu veido iedzīvotāju ziedojumi, kas 2007. gadā bija paredzēti divpadsmitgadīgās meitenes ārstēšanai. Diemžēl viņa mira, un fonds kopīgi ar Purmaļu ģimeni nolēma ļaut savāktajiem ziedojumiem “dzīvot vienmēr” un ik gadu ar vienas vijoles dāvinājumu atbalstīt Valmieras Mūzikas skolas jauno talantu izaugsmi. Šo naudu administrē Valmieras novada fonds, rūpējoties par naudas drošību un prasmīgu ieguldīšanu, lai peļņas procenti ļautu spodrināt mūsu talantus arī turpmāk.

Ceram, ka tas kalpos par pamudinājumu skolēniem censties, lai nākamgad tieši viņi būtu starp labākajiem.