Gandrīz 14 000 eiro Valmieras un apkaimes projektiem

Gandrīz 14 000 eiro Valmieras un apkaimes projektiem

Nesen noslēdzies Valmieras novada fonda (VNF) ikgadējais projektu konkurss “Sev, tev, novadam”, un tajā atbalstītas astoņasiniciatīvas Valmierā un tās apkārtējos novados par gandrīz 14 tūkstošiem eiro. Konkursā atbalstīts līdz šim finansiāli lielākais VNF projekts – Camphill ciemata “Rožkalni” terapijas namiņa izbūve Burtniekos, no VNF ziedotāju ieguldījumiem piešķirot 9200 eiro.

 

“Rožkalnos” iegūst praktiskas iemaņas un atrod jēgpilnu dzīvi cilvēki ar īpašām vajadzībām, namiņā tiem tiks organizētas terapeitiskas nodarbības. Terapijas/pirts namiņa būvniecība uzsākta 2019. gada sākumā ar brīvprātīgo palīdzību no Norvēģijas, Austrālijas, bet vietējie līdzstrādnieki ir ieguldījuši savu laiku gan baļķu apstrādē, gan pašā celtniecības procesā. Nav iztikts arī bez algotiem speciālistiem specializētu darbu veikšanai. Ar VNF atbalstu ēkai tiks uzlikts jumts, kas nepieciešams arī, lai ēku “ieziemotu” līdz pavasarim, kad turpinās iekšdarbus un uzsāks namiņa darbību. Bez terapeitiskām nodarbībām namiņā notiks arī izglītojoši pasākumi apkārtējiem iedzīvotājiem.

 

Fonds atbalstījis arīBudenbrokas muižas teritorijas labiekārtošanu Dikļu pagastā. Blakus muižai tiks izveidota neliela atpūtas zona un pastaigu taka gar muižu. Savukārt Burtnieku novada “Induļos” tiks ierīkota ekspozīcija par visiem Latvijā notikušajiem Dziesmu svētkiem. Bet Valmieras bērnudārzu un sākumskolas klašu bērni varēs līdzdarboties izglītojošā leļļu izrādē par atkritumu šķirošanu.

 

Daudz un dažādas aktivitātes piedzīvos Mazsalacas novads. Mazsalaca ir sena lībiešu apdzīvota teritorija, tāpēc Mazsalacas vidusskolātiks godināts lībiešu karogs. Vēstures mīļotājiempatiks grāmata “Fotogrāfs”, kasveltīta fotogrāfam Jānim (Žanim) Āboltiņam un caur viņa foto objektīvu sniegs ieskatu Mazsalacas, Valmieras apriņķa un Latvijas vēsturē. Jaunākie mazsalacieši novada svētkos nākamajā vasarā tiks pie krāsojamās grāmatas. Savukārt Amatu mājā nākamgad tiks iekārtota keramikas darbnīca un uzsāktas keramikas nodarbības.

 

Valmieras novada fonds jau 14 gadus atbalsta vietējo iedzīvotāju iniciatīvas dzīves uzlabošanai Valmieras apkaimē, bet ziedotājiem piedāvā mērķtiecīgas filantropijas atbalstu. Ar pašu spēkiem, līdzcilvēku iesaisti un VNF Ziedotāju kluba atbalstu labiekārtotas atpūtas vietas, rīkoti izglītojoši, izklaidējoši un sportiski pasākumi, uzcelti bērnu rotaļu laukumi un saglabātas vēstures liecības, iekārtotas iedzīvotāju tikšanās vietas un uzstādīta pat kopienas veļasmašīna. Fonda ikdienas darbu jau daudzus gadus finansiāli atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Valmieras pilsētas pašvaldība.